×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2

همايش سالانه اتحاديه يدك فروشان

شايد چراغ برق كه با احداث اولين چراغ برق در سالهاي دور به اين نام خوانده شده جز بازارهايي باشد كه در سال هاي گذشته و با توجه به تغيير نرخ ارز يك پوسته محافظ به نام احتكار را براي خود رقم زد البته اين احتكار كالايي تفاوتي با مابقي احتكارها دارد .

 

ركود تورمي بازار عكس ركود تورم اقتصاد ملي

شايد چراغ برق كه با احداث اولين چراغ برق در سالهاي دور به اين نام خوانده شده جز بازارهايي باشد كه در سال هاي گذشته و با توجه به تغيير نرخ ارز يك پوسته محافظ به نام احتكار را براي خود رقم زد البته اين احتكار كالايي تفاوتي با مابقي احتكارها دارد . كالايي كه براي احتكار نيازي به انبار ندارد فقط كافيست هر آنچه را كه با قيمتي خاص خريداري مي شده با چند برابر قيمت به فروش برسد . اين روند ناشي از سيستم تقاضااست . با توجه به اينكه جنس لوازم يدكي به شكلي است كه هيچ گاه فروش آن متوقف نمي شود مگر تمامي خودرها متوقف شوند، اين روش يعني فروش با سود بالا در مدت كوتاهي پاسخگو بوده . با نگاهي كه نگارنده از بازار دارد و آن نيز برآمده از مصاحبه با صاحبان برند مي باشد، ميتوان مدعي بود نيمي از پيامدهاي اين حركت وصول نشدن چك ها در سطح بازار آن هم با حجم بالاست. آنچنان كه به گفته يكي از صاحبان برند در حال حاضر حتي مراوده في ما بين صاحبان برند نيز به صورت نقدي بوده و حتي الامكان از فروش اعتباري جلوگيري ميشود. همين روند باعث ميشود فروش در سطح بازار به سطح پايين تري برسد تا جايي كه هر كاسبي امروز جمله معروف " تعريفي ندارد" را بسيار به كار مي برد. سطح فروش پايين است و از طرفي ديگر بالا رفتن قيمت كه ميتوان آن را با توجه به رشد اقتصادي بازار تورم ناميد باعث شده است كه حالت ركود تورمي بر عكس آنچه كه در كليت اقتصاد كشوري بگذرد اتفاق بيافتد.

حال مي بايست اين سوال راپرسيد راه حل برون رفت از اين مسئله چيست ؟

مجموعه محصولات برتر پژو اين راه حل را در روش ذيل مي بيند:

ما معتقديم كه هدف كسب و كار خلق و حفظ مشتري است و با توجه به آنچه در ابتداي بحث عنوان شد با توجه به نوع جنس لوازم يدكي توقف فروش امكان پذير نيست .حال بايد چه كرد كه مشتري كه خلق شده را حفظ نمود و به عنوان مشتري وفادار از او ياد كرد؟

در حال حاضر اين چند مولفه از نگاه اين مجموعه به شكل ذيل مي باشد:

1-كيفيت روابط با مشتريان

2- صدق در گفتار به مشتريان كه سود دراز مدت در پي دارد

3-ايجاد وجه تمايز

4-بالا بردن كيفيت كه جز اصلي ترين مولفه هاست

5-قيمت محصولات

لطفا از مولفه هاي زير مهم ترينهاي ديدگاه خود را به ما اطلاع دهيد .

با سپاس

منبع خبر : روابط عمومي MBP

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی، کوچه ناظم الاطبا جنوبی، کوچه حشمتی ، مجتمع تجاری نور ، طبقه 2

تلفن: 339118820 -9821+

 33939009 -9821+

 33939010 -9821+

موبایل: 09121393276

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید